"Knick Finger" نام پروتزهای انگشت طراحی شده توسط شرکت "Akamai Technologies" است که براحتی قابلیت ساخت آنها به روش پرینت سه بعدی "3d Print" وجود دارد.

 

طراح این پروتزها مهندس "Brookins" بر اثر تصادف با موتور سیکلت در سال 2014 یکی از انگشتهای خود را از دست داده و از آن زمان بفکر یافتن راهکاری در بازیابی توانایی مبتلایان به اینگونه نقص عضو افتاده است. 

پروتز انگشتی

طراحی پروتزهای انگشتی از نسل اولیه آنها تا کنون در چهار مرحله به روز رسانی شده است و نسل جدید آنها که از تعداد قطعات کمتر و توانایی بالاتری برخوردار است را میتوان براحتی در مدت زمان 30 دقیقه مونتاژ و نصب نمود.

این پروتزهای انگشتی متحرک را میتوان به سادگی برای انگشت دست افراد مختلف توسط نرم افزار مدلسازی طراحی کرده و قطعات مختلف آنرا توسط دستگاه پرینتر سه بعدی تولید نمود.

 نسل جدید پروتزهای انگشتی

طراح این محصول فایل سه بعدی آنرا در سایت Thingreverse آپلود کرده است تا از این طریق کمک بیشتری به مبتلایان این نقص عضو کرده باشد(دریافت فایل سه بعدی). همچنین اطلاعات مفیدی در مورد نحوه ساخت قطعات مختلف این پروتز انگشتی توسط دستگاه های پرینت سه بعدی (3D printer) در اختیار علاقه مندان قرار داده شده است.

فایل سه بعدی پروتزهای انگشت

 

منبع: 3ders.org 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورود کاربران

انجمن کتیای ایران 

                انجمن کتیای ایران

 

            خانه سالیدورکس ایران

 

          مرکز آموزش انسیس ایران

  

          مرکز آموزش آباکوس ایران

آمار سایت

کاربران
3
مطالب
75
وب لینک ها
10
نمایش تعداد مطالب
4494