چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395 ساعت 10:42

تلفن همراه خود را به پرینتر سه بعدی تبدیل کنید.

با پیشرفت همزمان تکنولوژی پرینت سه بعدی (3D print) و گوشی های تلفن همراه هوشمند (Smartphone)، اکنون شاهد تولید محصولی جدید هستیم که از این دو فن آوری به عنوان مکمل در کنار یکدیگر استفاده میکند.

 

این محصول جدید که  "EORA 3D" نام دارد از یک اسکنر سه بعدی بسیار دقیق (3D scanner) که به تلفن همراه شما متصل میشود، و یک صفحه کوچک با قابلیت چرخش 360 درجه تشکیل شده و با هر دو سیستم عامل Android و IOS سازگاری دارد.

طرز کار دستگاه به این صورت است که ابتدا قطعه کار مورد نظر بر یک روی صفحه گردان قرار داده میشود. سپس اسکنر سه بعدی به گوشی تلفن همراه متصل شده و مقابل قطعه کار روی سطحی هموار قرار میگیرد. در مرحله بعد توسط اپلیکشن نصب شده بر روی گوشی عملیات تصویر برداری برنامه ریزی شده و اشعه لیزر سبز رنگ با طول موج 520nm بصورت دو بعدی بر روی قطعه تابیده و عمل تصویر برداری را مانند دستگاه های اسکنر انجام میدهد. همزمان اطلاعات دو بعدی دریافت شده توسط نرم افزار پردازش شده و در مدت بسیار کوتاهی پس از انجام کار، مدل نهایی بصورت سه بعدی نمایش داده میشود.

 اسکنر سه بعدی همراه

 

اشعه لیزر این دستگاه میتواند در محدوده ای به طول 90cm حرکت داشته باشد، پس ماکزیمم ابعاد قطعه ای که میتواند توسط این دستگاه تصویر برداری شود یک مکعب با ابعادی کمتر از یک متر است. همچنین دقت تصویر برداری "EORA" بسیار بالاست و میتواند مدلهای سه بعدی با دقتی در حدود 8 میلیون مش ایجاد کند که برای دستگاه های تصویر برداری سایز کوچک و متوسط دقت مطلوبی است. از طرفی عملیات تصویر برداری توسط این دستگاه در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام میشود که یکی دیگر از مزایای این دستگاه اسکنر همراه است.

 

برگرفته از: 3dprintingindustry.com

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورود کاربران

انجمن کتیای ایران 

                انجمن کتیای ایران

 

            خانه سالیدورکس ایران

 

          مرکز آموزش انسیس ایران

  

          مرکز آموزش آباکوس ایران

آمار سایت

کاربران
3
مطالب
75
وب لینک ها
10
نمایش تعداد مطالب
4494